Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Adsense TO - Sayfa eBGBM Nedir ?

#1
Adsense Hakkında Bilinmesi Gerekenler!!!

Bir Çok Forumda rastladığım soruların başında adsense nedir, adsense eBGBM nir, hatta adsenseye yeni başlayanları Sayfa to oranlarının %5'i geçtikten sonra ban korkusu sarıyor. Bu konuda elimden geldiğince soran arkadaşlara yardımcı oluyorum.


Sayfa TO Nedir ?

"Tık sayılarının sayfa gösterimine bölünerek 100'le çarpılmış halidir."
Örnek : 100 tıklama / 8000 sayfa gösterimi x 100 = Sayfa TO Değeri 1,25

Sayfa eBGBM Nedir ?

"Tahmini kazançlarınızın sayfa gösterimine bölünerek 1000'le çarpılmış halidir."
Örnek : 100$ kazanç / 8000 sayfa gösterimi x 1000 = Sayfa eBGBM Değeri 12,5

Sayfa TO Neden Yükselir ?

Sayfa TO değeriniz, tıklama sayılarınızın sayfa gösterimine bölünerek ve 100 ile çarpılarak bulunan değer olduğundan, orantısız fazlalıklar Sayfa TO değerinizin yükselmesine neden olacaktır.

Örneğin :

Tık Sayınız : 60
Sayfa Gösterimi Sayınız : 100
60/100 = 0,6 x 100 = 60 = Sayfa TO %60 olacaktır. Ne kadar da yüksek değil mi ?

Google yetkilileri, 100 sayfa gösterimine 60 tık aldığınızdan şüphe edilerek sayfanızı kontrol edebilir. Bu sırada ki illegal bir durum sezilirse hesabınız kapatılır.

Sayfa TO düşürebilir mi ?


AdSense kurallarına göre, Yayıncılar, kendi reklamlarını tıklayamaz veya manuel uygulananlar da dahil olmak üzere, gösterim veya tıklama sayısını yapay olarak artıran hiçbir yöntem kullanamaz. maddesiyle birlikte, kullanıcıların manuel ve yapay yöntemlerle sayfa gösterimini artırması kesinlikle yasaklanmıştır. Sayfa TO yu düşürmek istiyorum derken, hesabınızdan olmayın. Eğer ki buna ihtiyacınız varsa, arkadaşlarınızdan rica edip sitelerine reklamlarınızı koymasını isteyebilirsiniz.

Sayfa TO Değerim Çok Yüksek Hesabım Banlanır mı ?


 Sayfa TO değerim %50, ne yapabilirim? Hesabım kapatılır mı ? Arkadaşlar bu durumlarda ise Sayfa TO değeriniz, riske girmişsiniz. Zira Google Yetkilileri bu oranlardan haberdar olmuş, sitenizi inceleme işlemlerine başlamışlardır. Eğer ki bir saldırı alıyorsanız, Reklamlarınızın sadece izin verilen sitelerde yayınlanmasını etkin hale getiriniz. Google yetkilileri saldırıyla mı bu değerin yükseldiğini yoksa organik mi yükseldiğini anlayacaklardır.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Ara
Cevapla
Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi